Teak Parke

Teak Parke; yağmurlu ve sıcak alanları seven Teak ağacı (Tectona grandis) Güneydoğu Asya’ya özgü bir ağaçtır, Myanmar (Burma)’da tropikal iklimde yetişir ve dünyada en değerli ağaçlardan biri olarak kabul edilir. 40 metreyi bulabilen boylarının yanında, Teak ağacından yapılan keresteler her türlü sıcaklık ve neme olduğu gibi darbelere karşı da dayanıklı olduğundan dolayı birçok alanda kullanılmaktadır.

masif-parke

Barındırdığı yağ sayesinde suyu iten Teak ağacı yani teak deck aynı zamanda böcek ve diğer zararlılara karşı da uzun süre dayanabilmektedir. Dayanıklılığı sayesinde kullanım alanı çok geniş olan Teak ağacına olan rağbet her gün artmaktadır. Bunun sonucunda ise Teak Deck ürünü ortaya çıkmaktadır.

Mimaride Yükselmekte Olan Trend; Teak Ağacı ve Teak Deck

Güneş altında zamanla kendi kendine koyulaşan Teak Deck, zaman içinde çok daha şık bir görüntüye kavuşur. Bundan dolayı özellikle sadece işlevsellik ve dayanıklılığın önemli olduğu yerlerde değil, şık olması amaçlanan mekanlarda da tercih edilen bir ağaç türüdür. Özellikle yat decklerinde tercih edilen Teak ağacı, aynı zamanda mimarların gözü okşayan, seçkin ve rahat mekanlar oluştururken tercih ettikleri ilk ağaçlardandır. Mobilya ve kaplama olarak da tercih edilen Teak ağacının akustik özellikleri de çok başarılıdır. Rengi altına kaçan hafif bir kahverengi olan Teak ağacının günümüzde kullanım alanı oldukça genişlemiştir. Özellikle Teak Deck olarak adlandırılan, daha çok yazlıklarda ve etrafı açık müstakil evler ve villalarda tercih edilen uygulama, ülkemizde de hızla yaygınlaşmaktadır.

Kullanımı Pratik ve Şık Teak Deck Uygulamaları

Teak Deck Uygulamaları ile evin dışında şık, temizlemesi ve bakımı rahat, dokunması zevk veren bu yapılar aynı zamanda yerden gelebilecek soğuk, nem ve böceklere karşı da bir bariyer oluşturmakta ve oturanların konfor ve keyfini arttırmaktadır. Evlerin değerine değer katan, yaşam kalitesini arttıran bu uygulama için talep her gün artmaktadır.

Her ağaç ve ahşap işinde olduğu gibi Teak Deck uygulamalarında da doğru ölçü alma, doğru kesim ve doğru montaj büyük önem taşımaktadır. Hatalı yapılan uygulamalar, Teak ağacının çabuk aşınmasına, zaman içinde çirkin bir görüntü oluşturmasına sebep olabilmektedir. Bundan dolayı Deck Dünyası müşterilerine en kaliteli hizmeti sunmak adına Başakşehir’den tüm Türkiye’ye Teak Deck dahil bir çok hizmet sunmaktadır.

Teak Deck Fiyatları

Teak Deck fiyatları; Malzeme, Takım ve Anahtar Teslim Uygulamalı olarak farklı şekilde fiyatlandırma yapılır. Malzeme (Deck), Takım (Deck, Karkas, Aparat, Yağ) ve Anahtar Teslim Uygulamalı (Deck, Karsas, Aparat, Yağ, Nakliye, Montaj) olarak farklı seçeneklerde müşterinin isteğine göre hesaplanır. Anahtar teslim Teak Deck uygulamalarda zeminin durumuna ve uygulama yapılacak yere göre fiyat verilir. Zeminin düz olması durumunda sadece ahşap karkaslar kullanılarak uygulama yapılırken zeminin bozuk olması veya toprak, çim gibi alanlara yapılması durumunda yerden yükseltilmiş ahşap konstrüksiyon kurularak uygulama yapılır ve bu şekilde uygulanacak olan yerlere göre fiyat çıkartılır. Farklı ahşap deck uygulamalarında ağacın cinsine göre fiyatlar değişiklik gösterir.

Tags; garden ,garden star ,deck ,teak uygulama ,teak deck ,teak döşeme ,iroko ,iroko deck ,iroko uygulama ,ahsap ,ahsap uygulama ,masif parke ,masif masa ,masif ,mobilya ,parke ,mutfak ,içmekan ahşap tasarımlar , mobilya tasarım ,ahşap uygulama ,mobilya üretim ,bahçe mobilyası imalat ,ahşap küpeşte ,ahşap merdiven , ahşap havuz kenarı ,ahsap cehpe kaplama,teak ahsap deck ,iroko ahsap deck ,tropikal ahsap ,burma teak ,agaç ,ahşap veranda ,ahşap teras uygulama, ahşap peyzaj , ahşap peyzaj uygulama ,kamelya , çardak , iroko pergola uygulama, ahşap pergola, teak jakuzi ,ahşap bahce ürünleri ,ahşap kapı ,ahşap garaj kapısı, ahşap bajhçe kapısı, Teak Deck Parke,Teak Zemin Kaplamaları, Teak Cephe Kaplamaları,Teak Bahçe Döşeme, Aparatlı Deck, Klipsli deck, teak deck, Teak deck fiyatları